Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 12:42
 
Soba, Erdoğan'a gitti
Gebze Ak parti Eski İlçe Başkanı Hasan Soba, TBMM Grup Toplantısında Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını takip ediyor.
Gebze Haberi
Soba, Erdoğan'a gitti

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşuyor.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Geçtiğimiz hafta grup toplantımızın hemen ardından MEB'in 2023 vizyonu konferansına katıldık. Türkiye'de uzun yıllar eğitimin insanı geliştiren değil, formatlayan bir sistem olduğunu anlattık. Çocukların gönül dünyasını doyurmayı unuttuğumuzu söyledik. 2023 vizyonunun insandan başlıyor olduğunu belirttik. Talim ve terbiye üzerine kurulu bir sistemi kurmakta kararlıyız. Danıştay'ın konferansına katıldık. Andımız kararıyla yargıda ortaya çıkan sıkıntılı durumu muhattaplarına ilettik.

"CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİNDE BİLMEDİKLERİ KONULARI KENDİLERİNE İLETTİM"

Cuma akşamı Jandarma ve Sahil Güvenlik'in mezuniyet törenine katılarak 3 bin 351 astsubayımızı görev yerlerine yolladık. Cumartesi günü İstanbul'da tarihi bir zirveye ev sahipliği yaptık. Liderlerle ikili görüşmelerde ağırlıkla Cemal Kaşıkçı konusunu ele aldık. Bilmedikleri konuları kendilerine ifade etme fırsatı bulduk.

Dün ise 2 tarihi anı yaşadık. Cumhuriyetimizin 95'inci yılını, Cumhuriyetimize yakışan bir eserle kutladığımızı düşünüyorum. Malazgirt'ten bu yana bu topraklarımızın vatanımız haline gelmesi için çabalayan şehitlerimizi, gazilerimizi, devlet büyüklerimizi hayırla yad ediyorum. Sınırlarımız içi veya dışında görevlerini ifa eden güvenlik görevlilerimize başarılar diliyoruz.

BİZ CUMHURİYETİMİZİ LAF İLE DEĞİL, İCRAAT İLE KUTLUYORUZ

Evet, dün dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı'nı hizmete açtık. Görüldüğü gibi biz Cumhuriyetimizi laf ile değil, icraat ile kutluyoruz. Öyle bir kutlama ki, günü birlik değil. Bu kutlama yıllarca devam edilecek. Burası 29 Ekim 2019, Cumhuriyetin 95'inci yılında açılmıştı denilecek.

BURASI ARTIK BİR MERKEZ... DÜNYAYA BURADAN DAĞILIM OLACAK

Resepsiyonu burada gerçekleştirdik. Bahane ederek gelmeyenler oldu tabii. Neymiş, Ankara'da kutlanırmış? Sen yeter ki gönlünü ver, gönül olmadıktan sonra bahane çok. Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan havalimanımızın ülkemize, bölgemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Burası artık bir merkez. Dünyaya buradan dağılım olacak.

FIRAT'IN DOĞUSUNA OPERASYON

Başkan Erdoğan, Fırat'ın doğusundaki terör yapılanmasının yerle bir edileceğini belirterek, bu konudaki hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soba,, Erdoğan'a, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı