Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 17:23
 
Sokak Hayvanlarına El Uzattılar
Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu Sokak hayvanları için ‘Siz de bir el uzatın’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ‘4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarına mama dağıttılar.
Darıca Haberi
Sokak Hayvanlarına El Uzattılar

Sokak hayvanları için beslenme kampanyası başlatan Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu öğretmeni Yasemin Batmaz ve öğrencileri ‘4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarını besleme etkinliği düzenledi. Kampanya hakkında bilgi veren arıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu öğretmeni Yasemin Batmaz, “Her sabah işe giderken karşılaştığımız tekirin, yabancı araba görünce tepkisini havlayarak gösteren kırma köpeğin, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan kutup ayısının, tüylerinden kürk yapmak uğruna öldürülen tavşanların günü geldi.

HER BİRİ DEĞERLİ

Hayvanları fark etme, onların da en az bizim kadar yaşama hakkının olduğu fikrine saygı gösterme ve her birinin tek tek değerli olduğunu anlama günüdür 4 Ekim! Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu Ailesi olarak bizler de çocuklarımıza sevmeyi, şefkati, empatiyi, merhameti, sorumluluk almayı, özgüveni, bakım vermeyi, korumayı, korunmayı, eğlenmeyi, hareketli yaşamı, anda kalmayı öğreten dostlarımız için beslenme kampanyası başlattık.

OKULUMUZLA İLETİŞİME GEÇİN

Sokak hayvanlarına karşı farkındalığı artırmak ve beslenmeleri konusunda karınca kararınca yardımcı olmak isteyen tüm hayvanseverleri kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Ayrıntılı bilgi için okulumuzla iletişime geçebilirsiniz.” dedi.

KÜBRA AKABALI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokak, Hayvanlarına, El, Uzattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı