Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 10:36
 
Tarhan, “İyinin üstü kötüyle örtülüyor”
Siyaset Haberi
Tarhan, “İyinin üstü kötüyle örtülüyor”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla açıklama yaptı. Vekil Tarhan, “Emek her zaman kutsaldır ve karşılığı hiçbir zaman ödenemez. Bir ülke ancak emekçileri sayesinde büyür, gelişir ve yaşamaya devam eder. İşçiler emekçiler alın terlerini sarf edip kimi zaman canlarını ortaya atıp evlerine ekmek götürüyorlar. Eşit gelir dağılımı, eşit haklar için mücadele veriyorlar. Fakat küreselleşen dünyada her geçen gün emeğinin karşılığını alamayan, adil gelir dağılımından yoksun, insanca yaşam hakkı ve çalışma koşulları sağlanamayan emekçi kitlelerin sayısı artıyor.” dedi.

İYİNİN ÜSTÜ KÖTÜYLE ÖRTÜLÜYOR

Tarhan, “Her şeyi var eden emekçiler yarattıkları dünyadan yeterince pay alamıyorsa gerçek balçıkla sıvanıyor, iyinin üstü kötüyle örtülüyor demektir. Maalesef Türkiye bu mutsuzluğu en derinden yaşayan ülkeler arasında yer alıyor. Yaşam standartları incelendiğinde ülkemizde asgari ücretle geçinmeye çalışan 4 kişilik bir aile ne yazık ki açlık sınırı altında, yoksullukla savaşıyor. Daha da kötüsü; çalışma alanlarında gerekli iş güvenliği tedbirleri yeterince sağlanamayan işçilerimiz maalesef hayatlarını yitiriyor. Emekçilerimiz siyasi düşüncelerini özgürce dile getirdiklerinde ekmeklerinden ediliyor! Bu koşullara rağmen çalışacak iş bulmak da büyük bir sorun. En son açıklanan resmi rakamlara göre işsiz sayısı 4 milyon 362 bin, sendikaların yaptıkları araştırmalara bakarsak gerçek işsizlik 7 milyondan fazla görünüyor. Koronavirüs nedeniyle kapanan iş yerleri dolayısıyla işini kaybeden vatandaşlarımızla birlikte sayı artık çok daha fazla…” ifadelerini kullandı.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Sözlerini sürdüren Tarhan, “Bütün bu düzenin içinde hakça bir bölüşüm için mücadele veren, üreten ve yöneten tüm emekçilerimize destek vermek tarihi mirasımızdır. Bizler her zamankinden daha fazla emekçilerimizin temel hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesine daha yüksek sesle, birlik ve dayanışma içinde, insan onuruna yakışan bir yaşam için dün olduğu gibi bugün de mücadele etmeye devam edeceğiz. Özellikle de dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde insan hayatı kurtarmak için kendi canlarını hiçe sayarak çalışan sağlık emekçileri başta olmak üzere dünyadaki ve ülkemizdeki tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum…” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan,, “İyinin, üstü, kötüyle, örtülüyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı