Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 20:02
 
Tarhan ve Törk'ten gazetemize ziyaret
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk Hedef Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abbas Sır'ı ziyaret etti.
Darıca Haberi
Tarhan ve Törk'ten gazetemize ziyaret

Ziyaret esnasında Tarhan ve Törk'e Darıca CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Yapa ve Mustafa Yılmaz'da eşlik etti. Darıca başta olmak üzere bölgenin önemli gündemleri üzerine Sır ile karşılıklı bilgi aktarımında bulunan Kocaeli Milletvekili Tahsin tarhan ilginç açıklamalarda bulundu.

Ak Partili Vekiller İl olmak için adım atsa il oluruzaa

Abbas Sır sohbet esnasında Tahsin tarhan'ı Kocaeli Mailletvekili olarak görmediğini kendisini Gebze Milletvekili olarak kabul ettiğini belirtirken Tarhan, "Ankara'da Gebze adına mücadele verdiimde Kocaeli basını beni topa tutuyor. Önemli olan Kocaeli lobisinin nasıl hareket ettiği değil Gebze basınının bana ve Gebze menfaatleri adına savunduğum önerge ve söylemlerde arkamda durmasıdır. Gebze beni Ankara'da yalnız bırakmadığı sürece Gebze adına her istediğimizi alırız. En büyük sorunumuz Gebze'nin il olması üzerinedir. 7 Ak Partili vekilden 5'i Gebze il olsun dese inanın kesinlikle il oluruz. Ama demiyorlar."dedi.

İl olmak Ak Parti'ye yarar

"Gebze'nin il olmasından en büyük menfaati yine Ak Parti sağlar." diyen Tarhan "CHP olarak Gebze'nin il olmasından en çok biz zarar görürüz. Ama olaya siyasi olarak bakamayız. Biz CHP yada başka bir partinin menfaatlerinden daha çok temsil ettiimiz halkın menfaatleri için oradayız. Gebze'nin il olmasından Ak Parti ne kaybedecek ki il olması yönünde adımlar atmıyorlar. Aksine Gebze il olsa Ak Parti burada çok daha fazla güç kazanır."dedi.

Karabacak muhalefetten faydalanabilir

Tarhan son dönemde Darıca CHP İlçe Başkanı yakup Törk'ün Belediye Başkanı Karabacak'a yönelik sert muhalefeti içinde , "Gebze Belediye Başkanlığı döneminde İbrahim Pehlivan ' Muhalefet güçlenmeli ve iyi çalışmalı' demişti. Çok akıllıca bir söylemdi. Muhalefet ne kadar güçlü olursa Ak Partili belediye başkanları bu durumdan fayda sağlayabilir. Sürekli büyükşehirden ve genel merkezden kaynak isteyebilir. Muhalefetin iyi çalışmasından dolayı bir çok projeyi yapması gerektiğini dile getirerek kaynak sağlayabilir.  Yakup Törk ne kadar sert muhalefet yaparsa bu Şükrü Karabacak'ın yararınadır."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarhan, ve, Törk'ten, gazetemize, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı