Haber Detayı
15 Nisan 2016 - Cuma 16:24
 
TAŞDEMİR’DEN KUTLU DOĞUM MESAJI
MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir kutlu doğum haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Gebze Haberi
TAŞDEMİR’DEN KUTLU DOĞUM MESAJI

Taşdemir mesajında “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in, kaynağı hiç kesilmeyecek rahmet ve mağfiret pınarı olarak yeryüzünü şereflendirmesinin miladi 1445’inci yılını karşılamanın eşsiz bir kıvancını yaşıyoruz. İnsanlığa bir güneş gibi doğan Resulullah’ın, kutlu ve kutsal mesajlarının daha kapsamlı ve derinlemesine idrak edilmesi gereken bir zaman diliminden geçiyoruz. Peygamberimiz yaşadığı müddetçe, hiçbir zaman şahsi menfaatlerinin peşine takılmamış, inançları istismar edici en ufak bir tavır içinde dahi bulunmamıştır. Verdiği sözde durmayı imandan saymış ve aksi davranışları ise münafıklık alameti olarak reddetmiştir. Peygamberimiz, Cenab-ı Allah’ın önce kulu ve sonrada elçisi olduğunu bir an olsun aklından çıkarmamıştır. Makamlar üstü konumunu asla bir başkasını ya da başkalarını hakir görmek, fayda sağlamak veya kendi ikbali için kullanmamıştır.

İçinden geçtiğimiz zaman diliminde bu azametli davranışların fark edilmesine ve benimsenmesine gerçekten de çok ihtiyacımız bulunmaktadır. Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14,5 asra rağmen, onun sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi herkes için, bilhassa sorumluluk taşıyanlar açısından çok önemli öğütler içermektedir. O doğduğunda yetimdi, rahmete kavuştuğunda ise bütün âlemi yetim bıraktı. Bütün içtenliğimle diyebilirim ki, tebliğ ettiği İslam Dini inşallah kıyamete kadar baki kalacak ve hepimizin ellerinde yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, o’nun insanlığa ulaştırdığı mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyorum. Yüce Rabbimin hepimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyor, haktan, hakikaten ve mukaddesattan mahrum olmamayı diliyor; sevgili Peygamberimizin şefaatine nail olmayı içtenlikle temenni ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞDEMİR’DEN, KUTLU, DOĞUM, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı