“Tedbirlerimizle, bulaş riskini en aza indirmeye çalışıyoruz!”
Haber
14 Ağustos 2020 - Cuma 09:45
 
“Tedbirlerimizle, bulaş riskini en aza indirmeye çalışıyoruz!”
DARICA FARABİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDEN ‘TEDBİR’ AÇIKLAMASI
Sağlık Haberi
“Tedbirlerimizle, bulaş riskini en aza indirmeye çalışıyoruz!”

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pandemi sürecinde verilen sağlık hizmetlerini en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirterek, “Almış olduğumuz enfeksiyon kontrol önlemleri çerçevesinde Covid19 şüphesi ve teşhisi konulan hastalar için ayrı bir Pandemi Polikliniği oluşturularak bulaş riskinin en aza indirilmesi amaçlandı.”

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pandemi sürecinde verilen sağlık hizmetlerini en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını ve gerekli tüm tedbirleri alma konusunda elinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini belirtti. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Yönetimi; “01.05.2020 tarihinden itibaren hastanemiz Acil Servisinde pandemi süreci öncesinde olduğu gibi normal sağlık hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Almış olduğumuz enfeksiyon kontrol önlemleri çerçevesinde Covid19 şüphesi olan ve Covid19 teşhisi konulan hastalarımız için ayrı bir Pandemi Polikliniği oluşturulmuştur. Böylece hastalarımızın tüm muayene tetkik ve işlem basamaklarının bu poliklinik içinde sürdürülüp neticelendirilmesi ve bulaş riskinin en aza indirilmesi amaçlanmıştır. Hastanemize muayene için başvuran her hastamızı olası risklerden korumak için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde gerek fiziki kaynak ve koşullar ve gerekse insan kaynakları en etkin ve verimli bir şekilde planlanmış olup tüm süreç değerlendirmeleri ve gerekli olan iyileştirme çalışmaları Hastane Yönetimimiz tarafından yapılmaktadır. Bu bağlamda tüm sağlık çalışanlarımız hizmet sunumlarında büyük bir özen ve titizlik göstermektedir.

ANLIK YOĞUNLUKLARI AZALTMAK İÇİN AZAMİ GAYRET GÖSTERİYORUZ

Hastanemizin hizmet verdiği bölgenin çok yoğun bir popülasyona sahip olması dolayısıyla hizmet sunumu esnasında zaman zaman anlık yoğunluklar oluşmakta olup, yoğunluğu azaltmak için hem yönetim ekibi hem de çalışanlarımız azami gayret göstermektedir. Hastalarımızın sağlıklarını korumak ve sürdürmek için hastalarımıza sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralları hem görsel bilgilendirme ve yönlendirmeler ile hem de sağlık çalışanlarımızın vermiş olduğu eğitimlerle anlatılıp pekiştirilmektedir. Hastalarımıza her zaman olduğu gibi etkin ve kaliteli sağlık hizmetleri sunmak için gerekli tüm çalışmalar büyük bir hassasiyet ve özenle yapılmaya devam edecektir.” İfadeleri kullanılmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Tedbirlerimizle,, bulaş, riskini, en, aza, indirmeye, çalışıyoruz!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı