Haber Detayı
01 Şubat 2017 - Çarşamba 12:52
 
TÖRK’ÜN HEDEFİ “YÜZDE 55”
Gazetemizin konuğu olan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, referandum hedefini açıkladı.
Darıca Haberi
TÖRK’ÜN HEDEFİ “YÜZDE 55”

 

 

 

 

 

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, “Erdoğan başkan olursa partili başkan olarak bir kitlenin başkanı olacak. Cumhurbaşkanı olarak devam ederse bütün Türk Halkının Cumhurbaşkanı olacak. İnsanları kutuplaştırmanın, kamplaştırmanın gereği yoktu.” dedi.

Gazetemizin düzenlediği kahvaltı programlarının sonuncusuna Darıca CHP ilçe Başkanı Yakup Törk, İlçe Sekreteri ve SKM Başkanı Kadir Işık ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ile birlikte katıldı. Referandum çalışmalarına ilişkin konularda gazetemiz Genel yayın Yönetmeni Abbas Sır'a açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Yakup Törk, "Referandum seçimleri öncesinde parti olarak tüm çalışmalarımızı CHP'nin çalışması şeklinde değil bir millet çalışması olarak planladık. Parti içi toplantılarımızın tamamını iptal ettik. Halkımızla yapacağımız toplantılar ile gündeme geleceğiz. Bu toplantılarda CHP bayrakları yada CHP logolarının bulunduğu afişler yer almayacak. Bu ülkenin rejimini ilgilendiren bir seçimdir. CHP ve AKP yarışı değildir. Ben buradan AK Partililerde de seslenmek istiyorum. Sadece bu ülkenin yüzde 51'nin Başkanı olmak yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin ve bu ülkede yaşayan herkesin Cumhurbaşkanı olarak görevine devam etsin. Ben seçim süreci boyunca artık CHP İlçe Başkanı yada CHP'li biri olarak değil bu ülkenin bayrağı için, milleti için, rejimi için, sosyal laik bir sistem için çalışmalarıma devam edeceğim. Bu Recep Tayyip Erdoğan ve Başkanlık meselesi değildir. Bu bir rejim meselesidir." dedi. 

YÜZDE 70 ÇIKARSA PARTİME KİLİT VURURUM

Referandum da oy oranı olarak hedefinin Yüzde 55 olduğunu da söyleyen Yakup Törk, “Bu Ak Parti gibi abartılı, gerçeğe aykırı bir oran değildir. Üzerinde çalışılmış ve hedefe ulaşılmasında gerçeklik payı yüksek bir oran hedefidir. Ak parti yüzde 70 hedef koyduğunu açıkladı. Şayet bu oranı yakalasınlar ben CHP’nin Darıca’da kapısına kilit vururum. Evet ve Hayır sonucunun bu ülkede kamplaşma yaratacağı apaçık ortadadır. Vatan ve bayrak olgusu ile milletimizin karar vermesi gerekir. Kendisine Evet diyenlerin başkanı olmak ile herkesin Cumhurbaşkanı olmak arasındaki farkı Ak partililerinde süzmesi gerekir.” dedi.

ASKERİ ALANIN NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL

Törk gazetemizi ziyareti esnasında yaptığı açıklamalarda yerel yönetime ilişkin eleştiriler de yaptı. Özellikle askeri alanla ilgili olarak, “Bu alanın devri ile ilgili net bir durum yok. Ben konuyla 2012’den beri ilgileniyorum. 947 dönümlük bir arazi. Darıca için hayati önemi olan bir arazi. Bu askeri alan içinde mevcut tesisler ve binalar var. Bunların varlığı devam edilerek halkın kullanımına açılabilir. Ancak bu arazinin ne kadarı Darıca Belediyesi’ne aktarıldı, bu arazi aktarıldı mı aktarılmadı mı hiçbir şey net değil. Askeri alanın tamamı Darıca Belediyesi’ne devredilmişse bu çok büyük bir başarıdır. Bunun gerçekleşmesi durumda şahsım ve meclis üyelerimle birlikte Belediye Başkanına gidip kendisine destek verdiğimi ve tüm eleştirilerimi geri aldığımı belirtirim.” dedi.

DARBE GİRİŞİMİNİN BELEDİYE BÜTÇESİ İLE İLGİSİ NE?

Darıca Belediye Başkanı Karabacak’ın meclis oturumunda borçlanma yetkisi almasına ilişkin mazereti olarak 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimini öne sürmesini de şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, “Darıca Belediyesi’nin bütçesini darbe girişimi nasıl bir etkide bıraktığını anlamış değilim. Doların öyle büyük sıkıntılar yaratacak bir çıkışı olmadı. Belediye gelirlerinde azalma olmadı. İnsanlar vergilerini gelip ödedi. İnşaat ruhsatlarında aksine büyük bir çoğalma oldu. Yapılandırma nedeniyle insanlar borçlarını ödemek üzere belediyelere yığıldı. Arsa satışları yapıldı. Kültür merkezinin binaları satıldı. Buradan gelen gelirler nerede kullanıldı ki hepsinin üstüne bir de projeleri hayata geçirmek üzere kredi çekmek için borçlanma yetkisi istiyorlar. Ortada görünen yapılan yapımı devam eden bir proje mi var? Darıca’yı gözden geçiriyorum. Şu anda ilçeye yapımı devam edip yarım kalan ve bitirilmesi için paranın lazım olduğu bir çalışma, proje var mı? 4.döneme kılıf aranıyor.” dedi.

SKM OLUŞTURULDU

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk parti çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede de bulundu. Seçim Koordinasyon Merkezi’ni oluşturduklarını belirten Törk, “Toplam 8 kişiden oluşan SKM’yi hayata geçirdik. 4 isim yönetim içinden 4 isim ise dışarıdan partili olarak görev yapacak. Temsilcilik sayımızı 10’a çıkardık. Şu anda 6 temsilciliğimiz aktif halde toplantı ve çalışmalarını sürdürüyor. Bu temsilciliklerimiz ile ilgili sadece seçim dönemi faaliyetler olarak algılanamaz. Bunları hayata geçirdiğimizde konuşulan gündeme gelen bir seçim yoktu. Temsilciliklerimizin tamamı partimizin eksik olan bir kanadının hayata geçirilmesidir. Memnuniyet verici bir şekilde çalışmalarını, ziyaretlerini ve toplantılarını sürdürüyorlar.”dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÖRK’ÜN, HEDEFİ, “YÜZDE, 55”,
Yorumlar
Haber Yazılımı