Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 10:13
 
Turizm Haftası’nda Gebze Bölgesi’ni tanıtalım!
Turizm Haftası Gebze’de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.
Gebze Haberi
Turizm Haftası’nda Gebze Bölgesi’ni tanıtalım!

Turizm Haftası Gebze’de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Her yıl 15-22 Nisan arasında kutlanan turizm haftası nedeniyle, Gebze’de bir dizi etkinlikler gerçekleştirilecek. Gebze Kaymakamlığı tarafından Turizm haftası kutlaması yarın saat 11.00’de GKM’de başlayacak etkinlikle gerçekleştirilecek. Gebze’nin tarihi ve turistik değerlerinin sunumlarla tanıtılacağı programla Turizm haftasının startı verilecek. Ancak, Gebze Bölgesi’nin daha fazla tanıtımı için kurumların organizasyon halinde olması gerekiyor. Gebze’nin tarihi değerleri olan Çoban Mustafa Paşa Cami, Osman Hamdi bey Müzesi, Eskihisar kalesi, Hannibal Anıt Mezarı, Hünkar Çayırı gibi ortak değerlerimizin, özellikle öğrencilerle beraber yapılacak etkinliklerle kamuoyunun dikkatine çekilmesi gerekiyor. Bunların dışında Darıca, Çayırova ve Dilovası’nın da tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımı için kampanya düzenlenmesi gerekiyor.

ÇİLER GEBZE’YE DİKKAT ÇEKTİ

Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler de, Turizm haftası nedeniyle yayınladığı mesaj da Gebze Bölgesi’nin değerlerine vurgu yaptı. Çiler, Fatih’ in Otağı Hünkar Çayırı, Kurtuluş Savaşı’ nın kahramanlarından Yahya Kaptan ve Kartacalı ünlü Komutan Anibal’ ın Anıt mezarı, Eskihisar Kalesi ve dünyaca ünlü ressam Osman Hamdi Bey’ in eserlerinin bulunduğu müzesi ve evi, Mimar Sinan’ ın eseri olan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Sultan Orhan Camii, Eskihisar Çeşmesi, İbrahim Paşa Çeşmesi, Demirciler Konağı, Darıca Feneri, Darıca Kalesi gibi değerlerin yanı sıra; Darıca Hayvanat Bahçesi, Bayramoğlu, Eskihisar, Tavşancıl gibi sahil yerleri ve Ballıkayalar Tabiat Parkı’nı hatırlattı. 

BÖLGEMİZİN DEĞERLERİ ÖNE ÇIKIYOR

Gebze’nin değerlerini ön plana çıkarmaya çalıştıklarını vurgulayan Çiler, “Odamızdan göndermiş olduğumuz tebrik kartlarımızda, önemli gün ve haftalarda sosyal medya üzerinden kullandığımız görsellerde bölgemizin sahip olduğu tarihi değerleri ön plana çıkartarak, bilinirliğin sağlanmasını hedefleyip; bölgemizde bir turizm atağı yapılmasına öncü olma gayretimiz de artarak devam etmektedir. Bölgemiz ile ülkemizde bulunan değerlerimizin korunması ve tanıtımının arttırılması dileğiyle; herkesi şehrimizin tarihi dokusunu ve kültürel güzelliklerini görmeye çağırıyor, başta turizm alanında hizmet verenler olmak üzere tüm vatandaşlarımın 15 – 22 Nisan Turizm Haftası'nı kutluyorum.”diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, Haftası’nda, Gebze, Bölgesi’ni, tanıtalım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı