Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 17:31
 
Tüze Adaylığını Açıkladı
CHP Gebze İlçe Yöneticisi Serdar Tüze, 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek olağan ilçe kongresinde ilçe başkanı adayı olduğunu açıkladı.
Gebze Haberi
Tüze Adaylığını Açıkladı

Serdar Tüze bugün CHP Gebze ilçe binasında bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya CHP Kocaeli İl Yöneticisi Hikmet Koçoğlu, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Gebze Eski İlçe Başkanları İsmet Kara, Sedat Tatar, Cavit Kapoğlu, Yakup Yılmaz, Güner Anlar Baş, Mustafa Kaya, Özkan Koçak, Saide Arslan, CHP Gebze Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Emin Akın, ADD Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, ilçe başkanı adayları Musa Yılmaz ve Musa Haydaroğlu ile partililer katıldı.

TEBRİK EDİYORUM

Toplantıda ilk olarak CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun bir konuşma yaparak, “Atatürk devrimlerini ve cumhuriyet değerlerinin tarumar edildiği bu süreçte CHP’ye büyük görevler düşüyor. 2019 yılında yapılacak olan 3 önemli seçim var. Serdar Tüze bugün adaylık açıklamasını yapacak. Kendisini tebrik ediyorum.” dedi. CHP Gebze İlçe Başkan adayı Serdar Tüze, “Bugün benim için çok özel bir gün. Çok sevinçliyim ve bir o kadar da heyecanlıyım. Sevincimi ve heyecanımı paylaşmaya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

TİCARETLE UĞRAŞIYORUM

Kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. 1972 yılında Gebze’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Gebze’de liseyi ise İzmit Seymen Lisesi’nde okudum. Üniversiteyi Ankara Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’de tamamladım. İstanbul Üniversitesi’nde işletme mastırı yaptım Aynı zamanda öğretmenlik formasyon derslerini de aldım. Ancak eğitimimle ilgili hiçbir işe başvurmadım. Yaşamıma babamın işyerinde çalışarak devam ettim. Ticareti öğrendim ve baba mesleğim olan ticareti devam ettirdim.

CHP’NİN İÇİNDE DOĞDUM

CHP’nin mazisi tertemizdir. Çünkü miladında Kuvayı-ı Milliye yani anti-emperyalizm yani istiklal mücadelesi vardır. Bu maziyi iyi bilmek CHP’nin geçmişi ile barışık olmak gerekir. Ben CHP’nin içinde doğmuş olma ve 6 ok rozetini ailemden edinme gururunu hep taşıdım, htim. Her zaman da hissedeceğim. Kökünü-kökenini bilmek bu partiye geçmişinde emek verenlere vefa borcu taşımak son derece önemlidir, hepimizin vicdani sorumluluğudur. Değerli gençler; geleceğimiz ve umudumuz sizlersiniz.

CHP’NİN GELECEĞİ GENÇLERDİR

Ancak biz sadece bu partinin tarihine saygıyı temsil etmiyoruz. Bu partinin geçmişine saygı duyulması gerekse de geleceğe de umutla bakması gerekir. CHP’nin geleceği de gençlerdir. CHP Gebze’yi gençliğe hızla açmalıyız. Bu partinin tüm gençlerini aktif siyasette göreceğiz. Değerli hanımefendiler; CHP’nin en büyük gücü çağdaş ve yürekli kadınlarımızdır. Bizim kadınlarımız gericiliğe karşı yüreklice duruş sergilemiş, kendilerine modern haklar kazandıran Atatürk’e layık insanlar olmuşlardır.

GEBZE’DE BAŞARIYI YAKALAYACAĞIZ

Gebze’de ilk seçimlerde kadınlarımızla başarıyı yakalayacağız. Onlara çok güveniyorum ve hepinizin de güvenmesini istiyorum. Her birini birer Leyla Atakan olarak görüyorum. Göreceksiniz kadınlarımız Gebze’de herkesi şaşırtacaklar. Saygıdeğer partililerim Gebze sosyolojisinin 3 önemli unsuru vardır. 1- çarşı esnafı; son derece önemlidir. Bu kentte yıllardır ticaret yapıyorum. Partinin bu kesimle ilişkisini ekibimle geliştireceğiz.  2- köyler; Keza çok önemlidir. Çünkü ihmal edilmiştir. Bunu da telafi edeceğiz.

HERKESTEN YARDIM BEKLİYORUM

3- İşçi kesimi; bu konuda bir yeni komite ile genel merkezle de eşgüdüm sağlayarak örgütlenmeliyiz. Özellikle bu son konuda herkesten katkı ve yardım bekliyorum. Bu ülkede her geçen gün daha kötü bir noktaya gidiyor. Ayrıştırmalar iç barışı bozacak noktaya geldi. yerli hitlerler, Atatürk’e, çağdaşlığa ve aydınlığa düşman olanlar önceki hafta Malatya’da ev işaretlediler. Kimlikleri hala tespit edilemedi. Kim bu örümcek kafalı IŞİD canileri? Bu ülkenin asıl sahiplerine kimse elini uzatamaz.

HERKESLE BARIŞIK OLACAĞIZ

Çünkü onların teminatı olan CHP var. Kıymetli yol arkadaşlarım. Gebze’de huzura, barışa ve birlikteliğe çok ihtiyaç var. Milletvekili-örgüt, genel merkez-il-ilçe örgütleri arasında tam uyum sağlamamak için hiçbir neden yok. Hepsiyle barışık olacağız. Genç ekibimle göreve gelirsek, bu iletişimleri en iyi şekilde sağlayacağız. Bu partide kimse kimsenin adamı değildir. Kimse de kimseye düşman değildir, olmamalıdır da. Seçildiğimiz gün ilk yönetim kurulu toplantımıza aday olan 3 arkadaşımı da davet edeceğim.

ŞEFFAF OLACAĞIZ

Genç ekibim kongreden çıkarsa geçmiş yönetimlerin hepsinin güzel mirasını geliştirmeye çalışacaktır. Kongrede seçildiğimiz halde partinin tabanı göreve gelmiş olacaktır. İsteyen partilimiz gelip örgüt toplantılarını izleyebilir. Şeffaf olacağız. Hedeflerimiz yerel yönetimlerden 12-0 olan Kocaeli’den Gebze’de iddia ortaya koymaktır. Bu durum kaderimiz olamaz. Kişisel hiçbir beklentim yok. Ben bu partinin bayrağını rahmetle andığım babamın tabutu üstünden devraldım.

ADAYIM

1977’deki Gebze’yi yaratabilirsem, kabir ziyaretine yüzüm olur. Gelin bize bu yetkiyi verin. Bu yetkiyi almam için bana destek veren tüm partililerime şükranlarımı sunuyorum. Adayım! Biliyorum birlikte başaracağız. Yaşasın demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!” dedi. Tüze’nin yaptığı konuşmanın ardından CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun diğer ilçe başkan adaylarını sahneye davet ederek, toplu fotoğraf çektirdiler. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüze, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı