Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 17:39
 
‘Uluköylü’ seçilmiş başkan!
Siyaset Haberi
‘Uluköylü’ seçilmiş başkan!

İYİ Parti Gebze'de ikinci olağan kongresi heyecanı yaşandı. Ramada Otel’de gerçekleşen kongrede tek aday olarak 207 kişinin oyunu alarak başkan seçildi. Kongrenin ardından konuşan Başkan Uluköylü; “Herkese teşekkür ederim. Büyük bir aileyiz. Genel başkanımızın önderliğinde bu aileyi büyütmeye devam edeceğiz. Sağolun var olun' dedi.

İYİ Parti Gebze'de ikinci olağan kongresi heyecanı yaşandı. Ramada otelde gerçekleşen kongrede İlk olarak divan seçimi yapıldı. Divan başkanı il başkanvekili Çağlar Yıldız olurken divan başkan yardımcısı Mustafa Candemir, katip üyeleri Meral Sertesen, Kemal Şeker ve Fatih Kaplan seçildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de kongreye mesaj yolladı. Oldukça ilgi gören kongreye mevcut başkan Burak Uluköylü tek aday olarak girdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, il başkanı Şanbaz Yıldız, il yöneticileri ve partililer kongreye akın etti. İl kadın kolları başkanı Pelin Dönge ve kadın kolları ekibi de kongreyi takip etti. Gerçekleşen kongreye Saadet partisi Gebze ilçe başkanı Mustafa Türel ve CHP Gebze İlçe başkanı Gökhan Orhan da katıldı. Ayrıca dernek ve STK temsilcileri de kongreye ilgi gösterdi.

BİRLİK VE BERABERLİK OLUŞTURDUK

Başkan Adayı Burak Uluköylü öncelikle salonu selamladı. Uluköylü; "Aralık ayında bu göreve atandık. Tüm demokratik kanalları işlettik. Delege seçimlerimiz bayram havasında gerçekleştirildi. Demokrasi önceliğimiz oldu. Ayrıca sahada olmaya çalıştık. Birlik ve beraberlik oluşturduk. Enerji yakaladık. Yolumuza devam etmek istiyoruz. Genel başkanımız önderliğinde her türlü engele rağmen ikinci olağan kongremizi yapıyoruz. Partimiz millete umut oldu. Ak Parti'nin alternatifi yok düşüncesini yıktık. Kimyalarını bozduk. Son seçimlerde bunu gördük. Genel başkanımız sokak sokak geziyor. Kısmetse Gebzeye gelecek. Biz de yakışır şekilde kendisini ağırlayacağız. Gebze şaha kalkacak. Ahlaklı siyaset yapan herkese kapımız açık. Yönetim listemiz çok iyi isimlerden oluşuyor. Bu kucaklaşmayı sağlamak bana gurur veriyor. Kongremiz hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

AKŞENER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

İl Başkanı Şanbaz Yıldız; "öküzün altında buzağı aramayın. İzmit'te oldukça ilgi gösterilen bir kongre yaşadık. Burada görkemli bir hava var. Koltuklar bize ömürlük değil. Bizler geçiciyiz. Baki olan partimiz. Kişiler vazgeçilmez değil. Hepimiz hizmet için buradayız. Genel başkanımız gece gündüz sokakta. Bizler de kendisi gibi çalışmaya devam etmeliyiz. İç çekişme yaşamadan yolumuza devam etmemiz gerekir." dedi.

BUNLAR DIŞINDA HERKES FETÖCÜ

İYİ Parti grup başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan; "dayatılan meseleler var ülkemize. Bunları gündem sanıyorlar. Bunun dışında kendileri için gerekli kanun çıkarıyorlar. Bunlar gündem değil. Ülkenin gündemi kanal İstanbul değil ülkenin gündemi emekli maaşı. Ülkenin meselesi belediye meselesi değil gündem memurlar. Gündem çocuğunu istediği okula gönderemeyen veliler. Her yerde imam hatip açılıyor. Bu kadar İmam Hatip’e gerek yok. Ülke gündemi sağlık. Adamın dişi ağrıyor. Altı ay sonraya randevu veriliyor. Esas gündem adalet. Ülkede Fetöcü belası var. Bunların dışında herkes Fetöcü. Fetö borsası açıldı. Zaman gazetesi abonesi diye insanlar işsiz. Gazetede üst düzey insanlar mecliste. Hukuk tanımıyorlar. Bu ucube sistemin isminin başında Cumhurbaşkanı var ama gerçekte Cumhurbaşkanı yok. Kocaeli şanssız bir yer. Her açıdan öyle. Kocaeli'de hiç bir şey yapmadılar. Gidenlerin ardından konuşulanlar sadece paralar. Ancak bu paralar sadece kente harcanmamış. Gebze kasaba muamelesi görüyor. Gebze'de sosyal hayat yok. Nereye gitseniz nargile kafe. Gebze'de hiçbir şey yok. Bunlar Bizans’tan bile gerideler. Toplumu umursamayan vizyonları var. İzmit Belediyesi için tam 31 Mart'ta varsa eleştiri de yapacağım. İttifak ortağımız İzmit'ten de halk hizmet bekliyor. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. Zengin olan parayı aldı yurtdışına çıkardı." şeklinde konuştu.

ULUKÖYLÜ DEVAM ETTİ

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından delegeler oy kullanma işlemlerini gerçekleştirdi. Oylama sonucunda tek aday olarak seçime giren Avukat Burak Uluköylü “partide yola devam” derken, 207 kişinin oyunu alarak ilçe başkanı oldu. Kongrenin ardından tekrar konuşan Başkan Uluköylü; “herkese teşekkür ederim. Büyük bir aileyiz. Genel başkanımızın önderliğinde bu aileyi büyütmeye devam edeceğiz. Sağolun var olun' dedi.

İŞTE ULUKÖYLÜ'NÜN ASİL YÖNETİM LİSTESİ;

Zafer Altıntaş, Özden Anıl, Fatih Araç, Ekrem Balık, Furkan Bayram, Perihan Dalkıran, Köksal Demirkol, Ayhan Ertek, Yıldız Erten, Refik Sıla Güvenç, Ayla İyigün, Fatih Kaplan, Musa Kargıoğlu, Barış Kaşgür, Ercan Kaya, Önder Kılınçarslan, Kamil Kocaman, İsmail Nazlı, Hüseyin Sarıçayır, Servet Sayar, Şevket Sayıcı, Meral Sertesen, Şendoğan Soykan, Kemal Şeker, Yusuf Tutuş, Gönül Vursal, Şengül Yalçın, Seda Yalçınkaya Moderen, Bahattin Yenigün, Illaz Yetimoğlu, Tuğrul Yıldız, Tekin Yılmaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Uluköylü’, seçilmiş, başkan!,
Yorumlar
Haber Yazılımı