Haber Detayı
08 Şubat 2016 - Pazartesi 11:30
 
Üniversite adaylarına çifte destek
Gençler, Spor Akademisi sınavlarına Ücretsiz Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kursu ve Akademi Lise ile hazırlanacak
Spor Haberi
Üniversite adaylarına çifte destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üniversite adayı gençler için yine önemli bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin iki büyük projesi bu amaç için güç birliği yapacak. Lise öğrencilerinin eğitim ve sosyal yönden gelişmesi için hazırlanan Akademi Lise Projesi ile Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları, üniversitelerin Spor Akademileri sınavlarına hazırlanan gençlerin yanında olacak. Akademi Lise’de teorik eğitim alacak olan üniversite adayı gençler, Spor Akademileri’nin yetenek sınavlarına ise Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları’nda hazırlanacak. Gençlere üniversite kapılarını açacak olan eğitim hamlesi ise ücretsiz olacak. Akademi Lise’ye alınan öğrenciler, bu önemli fırsattan yararlanabilecek.

“SİZ ÇALIŞIN, BİZ YANINIZDAYIZ”

Bilindiği gibi özel yetenek sınavlarına hazırlanmanın bugün için Türkiye’de belirli bir ekonomik karşılığı bulunuyor. Söz konusu durum Spor Akademileri için de geçerli. Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde başta ailelere ve gençlere büyük külfet getiren bu duruma el attı. İki büyük projesini bu konuda devreye alan Kocaeli Büyükşehir, bir anlamda gençlere, “Siz çalışın biz yanınızdayız” mesajı verdi.

İKİ PROJENİN DEV ORTAKLIĞI

Büyükşehir bu amaç için Lise Akademi ile daha önce başlattığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kurslarını bir araya getirdi. Bilindiği gibi Spor Akademileri yetenek sınavlarıyla öğrenci kabul ediyor. Ancak üniversitede Spor Akademisi’ni tercih edecek olan öğrencinin YGS sınavında da yeterli puanı alması gerekiyor. Yetenek sınavlarına hazırlanacak olan öğrenciler sınavlara özel kurslarda ücret ödeyerek hazırlanıyor.

TEORİK EĞİTİM AKADEMİ LİSEDE

Teorik eğitimlerin merkezi Akademi Lise olacak. Pratik eğitimler ise, geçen yıl olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları’nda gerçekleştirilecek.

SPOR AKADEMİLERİNİ KAZANDILAR

Büyükşehir Belediyesi, ailelerin ve gençlerin söz konusu sorununa geçtiğimiz yaz açtığı Ücretsiz Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu ile çözüm getirmişti. Bu kurslara katılan çok sayıda genç,Astsubay Meslek Yüksek Okulu da dahil olmak üzere Türkiye’nin en önemli Spor Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu,  Polis Okulu ve Askeri Liselerine girmeyi başardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, adaylarına, çifte, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı