Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:39
 
Ünlü: “Gerekirse Afrin’e Giderim”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. “Gerekirse Afrin’e giderim” diyen Ünlü, “Bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider gerekirse de bu millet için taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim” dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü yaptığı açıklama da gerektiği takdirde Afrin’e savaşmaya gideceğini belirterek, “Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider gerekirse de bu millet için taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim” ifadelerini kullandı.

SEVE SEVE GİDERİM

Ünlü yaptığı açıklamada, “Zeytin dalı harekatı karşısında aldığımız şehadet haberleri karşısında büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Her birisinin ayrı bir hikaye ve bir yeri vardır. Bayrak şehitler sayesinde dalgalanmaktadır. Türk Milleti bu günlere ya istiklal ya ölüm seslenişiyle gelmiştir. MHP sonuna kadar Zeytin Dalı operasyonuna ardına kadar destek vermektedir. MHP yeni bir siyasi hareket değildir. 49 yıldır çetin bir mücadeleyle bu günlere gelmiştir. Özellikle milli kimlik ve bekayla Türk siyasetinde yer edinmiştir. Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider gerekirse se bu millet için taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUM

Kocaeli Valiliği’nin aldığı kararlar hakkında Ünlü, “Çocuk işçilerden alışveriş yapmayla ilgili, çocuk işçilerden alışveriş yapılmasıyla ilgili valiliğimizin başlattığı bu konuya vatandaşların da destek vermesi çok önemlidir. Kadın istihdamının arttırılması konusunda yapılan çalışmalar valiliğimiz tarafından yapılan bir diğer önemli çalışmadır. Sağlık İl Müdürünün acil servislerde belli bir saate kadar poliklinik açılması devletin sıcak yüzünün bir göstergesidir. MHP olarak bu projeleri destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

MASADA ALINAN KARARLAR

İl başkanları masasında alınan kararları açıklayan Ünlü, “İl başkanları masasında alınan karar sonrasında Çetin Emeç Köprüsünün onarılması, tramvay yolunun ışıklandırılması, yürüyüş yolunun tadilatı ve halk eğitim merkezinin tadilatı da masamızda görüşülmüş ve gerekli mercilere bu konular iletilmiştir” dedi. Meral Akşener’in ziyaretiyle ilgili olarak Ünlü, “MHP çok yoğun bir programı olan bir siyasi parti. 86 siyasi parti var o parti de 87’inci partisidir. Henüz belgelerini tamamlamış bir partinin yaptığı iş bizi hiç ilgilendirmiyor. MHP’nin gündeminde böyle bir siyasi parti yok” şeklinde konuştu.

TABAN İLE TARTIŞMAYA NEDEN OLACAK

CHP’nin kongresi hakkında konuşan Ünlü, “Bir siyasi parti kurultayını yapmıştır. Hayırlı olsun deriz. İl Başkanına da bu konuyla ilgili hayırlı olsun ziyaretimizi yapmak istiyoruz. Kendi içindeki çalkantılarına baktığımızda uzun zaman tartışılacak bir kongre olmuştur. Meclise girenlerin sosyal medya paylaşımları bunu gösteriyor. Taban ile tartışmaya neden olacaktır. Bunu da hep beraber izleyip göreceğiz” dedi.

MİLLİ İTTİFAK İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI

Ünlü açıklamasını, “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Kocaeli teşkilatları 12 ilçe başkanıyla beraber 9, 10, 11 Şubat’ta Antalya’da kampa katılacak. Önümüzdeki süreçte 2023 milli ittifak sürecinin konuşulacağı bir toplantı olacak. Biz de perşembe akşamı yola çıkıp toplantıya katılacağız. Bu toplantı bizim için önemli olacak” sözleriyle sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Ünlü:, “Gerekirse, Afrin’e, Giderim”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı