Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:04
 
Vali Aksoy, “Bağımlılıkla mücadelemiz sürecek!”
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirildi.
Kocaeli Haberi
Vali Aksoy, “Bağımlılıkla mücadelemiz sürecek!”

İlimizde madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim ve Öğretim – Garnizon Komutanlığı İkmal Albay Cem Gürek,  Vali Yardımcısı V. Aytaç Akgül, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Demirbaş, Kocaeli Cumhuriyet Savcısı Gökhan Ölez ve ilgili  kurum müdürleri katıldı.

AKSOY: MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmada;  “Bugün Bağımlılıkla mücadele konulu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Kurulun oluşumu ve toplantı süreleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. Gerekli düzenlemeyi bundan sonraki toplantılarımızda gündemimize alarak sürdüreceğiz. Birçok kurum ve kuruluşumuzun bağımlılıkla mücadele konusunda yürüttüğü çalışmalar var. Bu çalışmalarda belirli faaliyetler gerçekleştirildi.  Bundan sonraki süreçte de bu çalışmalarımıza aynı titizlikle devam edeceğiz.” diyen Vali Aksoy’un konuşmasının ardından “Keşfedilmemiş Çocuklar” adlı tanıtım filmi izlendi.

KURUMLAR BRİFİNG VERDİ

Toplantıya katılan kurumların konu ile ilgili yapmış oldukları çalışmaların sunumların ardından;  uyuşturucu ile mücadelenin etkin bir şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmaların yapılması, madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi amacıyla madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aksoy,, “Bağımlılıkla, mücadelemiz, sürecek!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı