Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 11:51
 
Vali Aksoy, vatandaşı dinledi!
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, halk gününde vatandaşların istek ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.
Kocaeli Haberi
Vali Aksoy, vatandaşı dinledi!

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, vatandaşların istek ve taleplerinin devletin ilgili mercilerine doğrudan iletilmesi, sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla 30 Ekim 2017 tarihinden itibaren başlattığı ve her hafta düzenli olarak pazartesi günleri gerçekleştirdiği  Halk Gününde vatandaşlarla bir araya geldi.

İŞ VE YARDIM TALEBİ ÇOĞUNLUKTA

Vatandaşların huzurunu, güvenliğini, refah seviyesini, yaşam standartlarını iyileştirilmesini önemsediklerini belirten Vali Aksoy,  “vatandaş memnuniyeti yaratmak, vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek için bir araya geldiklerini ifade ederek,  devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu, kapısının her zaman vatandaşa açık olduğunu belirtti. 30 Ekim 2017 tarihinden bu güne kadar müracaat eden tüm vatandaşların görüşme taleplerini kabul ederek, 645  vatandaş ile tek tek görüşme sağladı. Vali Aksoy ile görüşen 626 vatandaş; 264’ü iş talebinde, 172’i yardım talebinde, 36’i hukuki konularda, 27 vatandaş Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri ile ilgili konularda, 26’i sağlık konusunda ve 120 vatandaş ise  diğer kurum ve kuruluşlarla olan sorun, talep ve isteklerini  iletti.

MÜDÜRLERE TALİMATI VERDİ

Vali Hüseyin Aksoy, sorunların çözümü ve taleplerin yasal çerçevelerde karşılanması  noktasında, toplantıda hazır bulunan kurum müdürlerine kurumları ile ilgili konularda   gerekli hassasiyetin gösterilmesini, yardımcı  olunmasını ve diğer konularda da ilgili  kurumlara yazı yazılması ve yapılan işlemler sonucundan da vatandaşların bilgilendirilmesi  talimatlarında  bulunmuştur.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aksoy,, vatandaşı, dinledi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı