Haber Detayı
16 Kasım 2015 - Pazartesi 12:59
 
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI!
Kocaeli Valiliği haklarında çıkan haberler doğrultusunda açıklama yaptı. Yaptıkları açıklama şu şekilde;
Kocaeli Haberi
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI!

Kocaeli Valiliği haklarında çıkan haberler doğrultusunda açıklama yaptı. Yaptıkları açıklama şu şekilde; İlimizde günlük olarak yayınlanan “Bizim Kocaeli”  gazetesinin 16 Kasım 2015 Pazartesi günlü nüshası ve internet sayfasında; “Vali ve Rektör havuz sefası mı yapıyor?” başlıklı asılsız, yalan ve maksatlı bir haber yapılmıştır.

Gazeteciliğin ve yayıncılığın temel değerleri ve etik kuralları hiçe sayılarak; araştırma ve sorgulama yapmadan kurguya dayalı kesin hüküm içeren, Valilik Makamının saygınlığını ve ilimiz Valisinin kişilik haklarını hedef alan sorumsuz ve seviyesiz bir yayıncılık anlayışı sergilenmiştir.

Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve ailesinden hiç kimse; hizmet etmekten büyük onur duydukları Kocaeli’nde göreve başladıkları 01 Ekim 2014 tarihinden bu yana, ne anılan gün ve ne de herhangi bir gün, bahse konu olan Kocaeli Üniversitesi Sosyal Tesislerine, eklentilerine ve bahsi geçen yüzme havuzuna hiçbir şekilde ve hiçbir amaçla gitmemiş, hiçbir nedenle kullanmamış ve yararlanmamışlardır. Bu tesislerin nerede bulunduklarını dahi bilmemektedirler.

Gerçek bu kadar açık ve basit iken, yapılan yayın ve ortaya konulan yayıncılık anlayışını anlamak ve kabul etmek mümkün değildir. Açıkça ifade edilmelidir ki;  hiçbir yayıncı kişi ve kuruluşun, sorumsuz ve sınırsız bir yayın özgürlüğü ve hakları bulunmamaktadır.

Bu yalan ve asılsız haberi yazan ve yayınlayanlara düşen zorunlu ödev; kamuoyu ve okurları önünde özür dilemeleri ve yanlışlarını kabul etmeleridir. Aksi takdirde gereği hukuki ve cezai yollardan ifa edilecek ve hakikat tecelli edecektir.

Değerli Kocaelili vatandaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                         KOCAELİ VALİLİĞİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİLİK, AÇIKLAMA, YAPTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı