Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 17:21
 
Veliler Tedirgin
Darıca Mehmet Akif Ortaokulu’nda Suriye uyruklu bir öğrencinin okula silahla gelmesi ile ilgili yaşanan olayın ardından okulda eğitim öğretim gören diğer öğrencilerin aileleri arasında korku ve tedirginlik yaşandığı belirtildi.
Darıca Haberi
Veliler Tedirgin

Yenisi yapılmak üzere yıkılan Mehmet Akif Ortaokulu geçici olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini Fevzi Çakmak Mahallesi Dede Korkut İlkokulu binasında sürdürürken bu okulda yaşanan öğrencinin okula silahla gelerek tehditler yağdırması veliler ve öğrenciler arasında korkuya neden oldu. Suriye uyruklu bir öğrencinin okula silahla geldiğini öğrenen okul idaresi yapılan aramada kuru sıkı bir silahı öğrencinin çantasında buldukları ve hemen Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerine haber verdikleri iddia edildi. Polis ekiplerinin okula intikal etmesi sonrası silahla okula gelen öğrenci gözaltına alındığı ifade edildi. Okulun güvenlik görevlisi bayan personelde, silahla okula gelen öğrencinin tehdit dolu sözlerine şahit olduğu kendisi tarafından da ifade edildi. Silahla okula gelen öğrenci okuldan uzaklaştırma kararı ile karşı karşıya kalsa da veliler, “Çocuklarımız için endişeliyiz.” Dediler. Okulun çıkış saatlerinin havanın karardığı akşam vakitlerine denk gelmesinin yaşanabilecek yeni olaylara sebep olabileceğini de sözlerine eklediler.

BAYAN PERSONELE BIÇAK GÖSTERİLDİĞİ İDDİASI

Aynı okulda güvenlik görevlisi olarak çalışan bayan personel okul etrafında dolaşan farklı okulların öğrencilerinin türediğini kendilerini uzaklaştırma için yaptığı girişimlerin sonuçsuz kaldığıda belirtildi. Okul etrafında ki kimliği belirsiz kişilere, “Buradan uzaklaşın.” Uyarılarına bıçak gösterewrek karşılık verdiğini belirten bayan güvenlik personeli, “Ne yazık ki zaman zaman bu tür olaylara maruz kalıyoruz.”dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Veliler, Tedirgin,
Yorumlar
Haber Yazılımı