Yılmaz’dan İstanbul sözleşmesi çıkışı
Haber
14 Ağustos 2020 - Cuma 13:02
 
Yılmaz’dan İstanbul sözleşmesi çıkışı
Kocaeli Haberi
Yılmaz’dan İstanbul sözleşmesi çıkışı

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın İstanbul Sözleşmesine karşı olanlar için kullandığı “Tacizci, tecavüzcü erkekler” ifadelerine Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Bu sözleşmeye aileye verdiği zarar gerekçesiyle karşı çıkan kadınlar var. Mütecaviz diliyle Kadınlara da şiddet uyguluyor” dedi.

Türkiye’nin tartışılan gündemi İstanbul Sözleşmesine karşı olanlara CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, ağır ifadeler kullandı. Nazlıaka; “Erkekler, İstanbul Sözleşmesi’nden rahatsız değil; eşine, sevgilisine ya da hiç tanımadığı bir kadına şiddet uygulayan, katleden, tacizci, tecavüzcü erkekler rahatsız” ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMEYE KARŞI ÇIKAN KADINLAR VAR

İstanbul Sözleşmesi’nden rahatsız olanlara genel olarak ağır hakaret içeren ifadeler kullanan Nazıaka’ya sert tepki AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, “Kendisi gibi düşünmeyeni tacizci ve tecavüzcü ilan eden bu kadın gibi mütecaviz bir aklı, CHP, Kadın Kolları Başkanı yapmış? Yazık. Bu sözleşmeye Aile’ye verdiği zarar gerekçesiyle karşı çıkan kadınlar var. Mütecaviz diliyle Kadınlara da şiddet uyguluyor.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz’dan, İstanbul, sözleşmesi, çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı