Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 15:06
 
Yine Darıca’da Buluştular!
Darıca Yaşlılar Derneği tarafından Bayramoğlu Paradise Island Otel’de düzenlenen buluşma gününde daha önce Darıca Huzurevi’nde hayatlarını idame eden sakinler bir araya geldi.
Darıca Haberi
Yine Darıca’da Buluştular!

Bayramoğlu Island Otel’de gerçekleştirilen buluşma etkinliğine Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Gebze Kaymakamı Ömer Karaman, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve eşi Sevgi Çiler, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın eşi Teslime Karabacak, Eski Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ve eşi Emine Arslan, Darıca Yaşlılar Derneği Başkanı Kudret Sekban, Darıca Huzurevi eski müdürü Yıldız Özer, Bayramoğlu Paradise Island Otel Murat Kaya, DASİAD yönetim Kurulu Üyesi Mukadder Doğanay ve İnci Ceyda Teoman,  Darıca Huzurevi sakinleri ile Tavşancıl Huzurevi sakinleri katıldı. Etkinliğin sunuculuğunu Çiler Boylu üstlendi.

İYİ Kİ BİZLERLESİNİZ

Gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Yaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Sekban yaptı. Başkan Sekban, “İyi ki varsınız. İyi ki bizlerlesiniz. 2018’de eksilmeden birlikle olalım. Hepinize teşekkürler ediyorum” dedi. Başkan Sekban’dan sonra Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Başkan Çiler, “Otel çalışanlarına ve sahibine teşekkür ediyorum.  Yılının ülkemize huzur ve barış getirsin. Biz hep bizlerle bir arada olduk. Eski nesil ile yeni nesil arasında köprü kurmayı gerektirenlersiniz.

ÇAYIROVA’YA KIZILAY BİNASI YAPACAĞIZ

Hepinizin ellerinden öpüyorum. Oda olarak Darıca’ya verilmiş bir sözümüz vardı. Dilovası’na halk eğitim merkezi yaptık. Bu bölgede bir kan bankası ihtiyacı vardı. Haftaya Çayırova’ya bir heyet gelecek ve imzalar atılacak. Atılan imzaların ardından Çayırova’ya bir Kızılay binası yapacağız.” diye konuştu. Başkan Çiler’den sonra Gebze Kaymakamı Mustafa Güler konuştu. Kaymakam Güler, “Bizi bir araya getiren derneğimize teşekkür ediyorum. Bir misafirhanemiz olacak. Sizleri orada bir araya getireceğiz. Sizler bizim büyüklerimizsiniz.

SİZLERİ GEBZE HUZUREVİ’NDE AĞIRLAYACAĞIZ

Sizlere her türlü özeni göstermeliyiz. İnşallah Gebze Huzurevimiz açıldığında sizleri orada ağırlayacağız. Bu organizasyonu tertip eden dernek başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi. Kaymakam Güler’den sonra Darıca Kaymakamı Ömer Karaman bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Karaman, “Siz her zaman Darıca’yı sevdiniz ve takip ettiniz. Darıca’daki o ambiyansı yaşatmaya çalışıyoruz. Darıca huzurevi bu bölgede marka olmuştu. Buranın bir takım depremle ilgili sıkıntıları oldu. Verilmiş olan raporlar orada durmanıza gönlümüz razı olmadı.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HUZUREVİ YAPILACAK

Sizin gitmenizden dolayı çok üzüldük. Aynı yeri, aynı imkânları biz takip ediyoruz. Önümüzdeki yıl bu binayı tekrar hizmete koyacağız. Gazeteciler Cemiyeti bu tamiri üstlendi. Bu çalışma bizim için çok manidar. Biz sizleri unutmadık, unutmamız da mümkün değildir. Yaşlılarımız bizim her zaman baş tacımızdır. Darıca’da canı sıkılan yaşlımız Kaymakamlığa gelir kahvemizi içerdi. Biz bu ortamları özledik. Çok başarılı bir başkanımız var. Örnek gösterilir ve yaptığımız her etkinlikte bizimle birlikte olur. Ticaret odası başkanımız ve eşlerine de teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Gerçekleşen konuşmaların ardından yaşlılar pasta keserek birlikte olmanın verdiği mutluluğu kutladı. Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve eşi Sevgi Çiler etkinliğe katılan yaşlılara hediyeler verdi. Yaşlılara verilen hediyeler çerçevesinde bölgemiz spor ve iş adamı Abdullah Örs de katkıda bulunarak yaşlılara hediyeler verdi. Hediye sunumlarının ardından yaşlılar gönüllerince eğlenerek günün tadını çıkardı. Gün sonunda yaşlılar, Yaşlılar Dernek Başkanı Kudret Sekban’a teşekkür etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yine, Darıca’da, Buluştular!,
Yorumlar
Haber Yazılımı