Haber Detayı
30 Aralık 2015 - Çarşamba 16:00
 
Zabıta’dan yılbaşı denetimleri
Gebze Haberi
Zabıta’dan yılbaşı denetimleri

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri, yılbaşı öncesi ilçe genelinde faaliyet gösteren gıda satışı yapan işyerleri ile içkili lokantalara yönelik sıkı bir denetleme yapıyor.

Kent merkezi başta olmak üzere ilçenin pek çok noktasında gıda ve içkili mamül satışı yapan işyerlerinde hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı, tüketime sunulan ürünlerin sağlıklı olup olmadığı ve içkili mamüllerin barkotlu olup olmadığı titizlikle inceleniyor. Denetimlerde ayrıca işyerlerinde ticari faaliyet gösterilebilmesi için temin edilmesi gereken belgeler de kontrol ediliyor.

16 ADET İÇKİLİ LOKANTA DENETLENDİ

Kentte faaliyet gösteren 16 adet içkili lokantanın denetime tabi tutulduğunu belirten Zabıta yetkilileri, yapılan kontroller sonucunda mevzuatlara aykırı ticari faaliyet gösterdiği tespit edilen işyerleri hakkında yasal işlem başlatıldığını bildirdi. Denetim çalışmalarında vatandaşların sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten yetkililer, sağlığa aykırı faaliyet gösteren işyerleri ile ilgili şikâyet, talep ve önerileri 0262 641 78 08 ve Alo Zabıta 153’den Zabıta Müdürlüğü’ne ulaştırabileceklerini bildirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıta’dan, yılbaşı, denetimleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı