Haber Detayı
08 Mayıs 2017 - Pazartesi 12:17
 
Zumba’ya muhteşem final
Spor Haberi
Zumba’ya muhteşem final

Gebze Belediyesi GESMEK kursları kapsamında açılan Zumba kursunu tamamlayan Gebzeli hanımlar sertifikalarını Belediye Başkanı Adnan Köşker’in elinden aldı. 70 yaşındaki kursiyer Mukadder Teyze’ye de sertifikasını takdim eden Başkan Köşker, “Sporun yaşının olmadığını bir kez daha görmüş olduk” dedi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda, Gebzeli kadınlar için özel olarak açılan Zumba kurslarını tamamlayan kursiyerler sertifikalarına kavuştu. Aladdin Kurt Stadyumunda gerçekleşen kapanış festivali öncesinde düzenlenen sertifika törenine katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebzeli kadınların sosyal ve sportif etkinliklere katılmaları noktasında özel programlar düzenlediklerini dile getirdi.

EĞİTİMLİ TOPLUM

Sertifika töreninde kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Hanımların eğitimlerine her zaman önem verdik. Eğitimli bir hanım demek, eğitimli bir anne demektir.  Eğitimli bir anne, eğitimli bir aile demektir. Sizler toplumumuz için çok önemli ve kıymetlisiniz. Eğitiminizin yanı sıra sağlığınız da çok önemli. Kursa katılarak tamamlaya siz değerli hanım kardeşlerimi tebrik ediyorum. GESMEK kurslarımız özellikle ev hanımlarımıza hitap eden farklı branşlarla; hem meslek edinmenize yardımcı oluyor hem de aile ekonomilerine katkı sunmanızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

SERTİFİKALAR KÖŞKER’DEN

İstasyon Bilim Sanat Merkezi ve Stadyum Eğitim Merkezi’nde 9 aylık bir eğitim sürecini tamamlayan 1000 kursiyer sertifikalarını Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in elinden aldı. Başkan Köşker, özellikle 70 yaşında olmasına rağmen Zumba kursuna katılan Mukadder Teyze ile özel olarak ilgilendi.

SPORUN YAŞI YOK

Elindeki bastonu ile kurslara gelen Mukadder Teyze’nin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Sporun yaşının olmadığını bir kez daha görmüş olduk” dedi. Kursiyerler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Mukadder Teyzeye çiçek takdim etti. Zumba Kapanış Festivali bu güzel görüntüler eşliğinde son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zumba’ya, muhteşem, final,
Yorumlar
Haber Yazılımı